721 684 073       info@dael-aloe.cz

Košík je prázdný

Často kladené otázky

Jaký druh Aloe je nejvhodnější?

Dnes je rozeznáváno přes 400 druhů této rostliny. Z hlediska obsahu cenných látek a účinků výhradně se používá odrůda Aloe Vera Barbadensis Miller. Rostlina má nejvyšší účinky na naše zdraví, pokud je pěstována ve svém přirozeném prostředí. Vypěstovaná doma na okně má jen zlomek účinků, o kterých se mluví.

 

Která část rostliny je vlastně léčivá?

Pro aloe jsou charakteristické silné dužnaté listy. Pro zpracování jsou vybírány listy staré minimálně tři roky. Ty se odřezávají a zbytek rostliny roste dál.

Listy se skládají ze slupky a gelového vnitřku.

Teprve uvnitř listu se nachází průhledná kluzká hmota, ze které se získává samotný léčivý gel.

Slupka obsahuje agresivní látky pro naše tělo, proto se ke zpracovaní nepoužívá.

 

Jak se aloe zpracovává?

Zpracováva se dle starých rodinných receptů

Po odřezání listů na plantážích je potřeba hned začít se zpracováním. Odřezané listy by se totiž během několika hodin začaly kazit.

V případě, že se zpracovává pouze vnitřek listu, musí se odstranit nejprve slupka. Tato činnost se provádí buď ručně nebo častěji strojně. Ruční odstranění je vhodnější, ale také dražší.

Vnitřní gelová hmota, se  mele nebo lisuje. Nejšetrnější postup

je opět lisování za studena, při němž nedochází k úbytku důležitých vlastností.

Po získání gelu se přidává přírodní A a C přírodní stabilizátor,aby se gel nekazil.

 

Proč jsou v aloe nápojích stabilizátory?

Gel z aloe je "živý". Obsahuje mnoho enzymů a dalších látek, které začnou být okamžitě aktivní a gel  se ve své podstatě rozkládá. Je to stejný princip jaký u syrového mléka .

Stabilizátory jsou tedy potřeba pro zamezení těchto procesů. Pokud výrobce prohlašuje, že je jeho nápoj bez stabilizátorů, buď lže nebo jeho výrobek téměř žádné aloe neobsahuje nebo je upravené jinak ,převařením – pasterování, nicméně tím jsou zároveň zničeny ty nejdůležitější látky pro zdraví.

Stabilzátorů je v aloe gelech skutečně minimum a vyvážen detoxikační schopností aloe gelu.

 

V jakém množství a jak dlouho může být Aloe Vera Gel užíván?

Správně vyrobený Aloe Vera Gel je možné užívat bez jakéhokoliv omezení, tedy v libovolném množství po libovolně dlouhou dobu. Běžně doporučujeme, aby každý použil denně pro prevenci tolik mililitrů aloe, kolik kilogramů váží. Tohle doporučení samozřejmě platí pro množství skutečného gelu, ne různých prodávaných naředěných šťáv a drinků.

V případě podpory léčby nějakého onemocnění je vhodné poradit se s lékařem. Počítejte ale s tím, že někteří lékaři nejsou nakloněni používání potravinových doplňků, popřípadě mají špatnou zkušenost se spoustou nekvalitních produktů na trhu, a tak vám preventivně užívání aloe budou rozmlouvat. Někteří kolegové dokonce bezdůvodně užívání aloe zakazují.

 

Je potřeba při užívání aloe brát nějaké jiné léky?

Aloe Vera Gel chápeme pouze jako "zdravou potravinu", která podporuje klasickou léčbu. Rozhodně nevysazujte předepsané léky. V případě zlepšení zdravotního stavu vám lékař sám (při kontrole) změní dávkování léku, zamění jej za jiný nebo třeba i vysadí úplně.

 

Bere se Aloe Vera gel před jídlem, po jídle nebo během něj?

Nejúčinější je Aloe Vera gel, když je užíván do prázdného žaludku. Postačí ale aby 30 minut před pitím a 30 minut po něm jsme nekonzumovali žádné jídlo ani horké tekutiny. Vhodné je denní dávku rozdělit na dvě části do ranní a večerní.

 

Je nápoj vhodný pro děti?

Ano, doporučuji však podávat dětem až od 3 let.

 

Je Aloe Vera gel vhodný pro těhotné a kojící ženy?

Těhotné a kojící ženy by měly Aloe Vera gel užívat a konzultovat s příslušným lékařem. Pokud je gel kvalitně zpracován, nenastane žádná komplikace, spíše naopak.

 

Mohou Aloe Vera gel užívat lidé s transplantovanými orgány?

Minimálně po dobu, po kterou užívají léky na snížení imunity se  Aloe Vera gel nepoužíva, by zde působil výrazně proti těmto lékům a mohlo by dojít k odmítnutí transplantovaného orgánu. Užívání Aloe Vera gelu  třeba konzultovat s lékařem.

 

Mohou Aloe Vera gel užívat lidé s implantáty?

Ano, zde by neměl nastat žádný problém (až na možný zbytečný zákaz užívání od špatně poučeného lékaře). Implantát je něco zcela jiného než transplantovaný orgán.

 

Je možné užívat Aloe Vera gel při různých onemocněních?

Vzhledem k tomu, že každý konkrétní případ je zcela individuální, je vždy lepší poradit se s ošetřujícím lékařem. Obecně však platí, že Aloe Vera gel lze užívat v situacích, kdy je žádoucí posílit aktivitu imunitního systému a povzbudit látkovou výměnu. Konkrétní problém však nejlépe posoudí odborník.

Pracovní doba: Po - Čt: 08:00 - 12:00, 13:00 – 16:00, po dohodě do 18:00

 Zákaznický servis: 721 684 073

 

Příjem objednávek: info@dael-aloe.cz
Reklamace: info@dael-aloe.cz

 

Provozovatel e-shopu
Dael s.r.o., 
IČ: 05806682

 

Výdejné místo – osobní odběr: 

Dael s.r.o., Na Moráni 8
128 00 Praha 2 – Palackého náměstí

 

O nás  |  Obchodní podmínky  |  Často kladené dotazy  |  Kontakty © 2017 Přírodní kosmetika Letková. Všechna práva vyhrazena

           Tvorba INTERNETOvých stránek