Aktivní letní dovolená se může pokazit zdravotními problémy

Přibalte si aloe vera!

Na dovolenou se těšíme už několik měsíců dopředu. Zasloužený odpočinek a relax ale můžou zkomplikovat zdravotní problémy. Puchýře na nohou, otoky kotníků anebo popálení od sluníčka mohou být nepříjemné a k tomu i bolestivé. S většinou obtíží nám pomůže aloe vera. Co s sebou na dovolenou, abychom se problémům vyhnuli?

Aktivní letní dovolená: Odřeniny, puchýře na nohou a otoky kotníků

Poranění kůže na dovolené potká snad každého. Odřeniny a poranění sice nejsou nebezpečné, ale rozhodně nepříjemné. Puchýře na nohou dokážou být velmi bolestivé a aktivní letní dovolená se nám kazí. Stejně tak i otoky kotníků komplikují každý pohyb.

 • Všestranným lékem na celou řadu poranění je Aloe Vera Gel. Pokožku ihned zklidňuje a urychluje proces hojení. Navíc má protizánětlivé a antibakteriální účinky, proto se vyhneme zanícení. Aloe vera gel léčí i puchýře na nohou a pomáhá při bodnutí hmyzem.
 • Poranění, byť drobná, co nejdříve ošetřeme. Do rány se může dostat infekce, která se pak rozvine v bolestivé zanícení. Ránu vydezinfikujme a zalepme náplastí.
 • Na dovolenou si přibalme boty, které nám puchýře na nohou nezpůsobí. Nová obuv není vhodná, ještě ji nemáme rozchozenou a puchýře na nohou se objeví raz dva.
 • Otoky kotníků nám zklidní Relax gel na klouby Aloe VeraUlevuje od bolesti a podporuje činnost kloubů.

 detoxikace1-600x240 (1)

Aktivní letní dovolenáPopálení a zrudnutí kůže

Letní dovolená se může zkomplikovat spálením od sluníčka či jinou reakcí pokožky na nadbytek slunečních paprsků. Sluníčko je nebezpečné nejen u moře, ale také při aktivní letní dovolené na horách. Problémům ale můžeme zabránit vhodnými produkty a správnou péčí.

 • Před samotnou dovolenou zvykejme pokožku na slunce postupně. Snižujeme tím riziko výskytu alergických reakcí a podráždění.
 • Nikdy nevycházejme bez aplikace slunečního krému s vyšším faktoremAloe Vera krém na opalování navíc pokožku zklidňuje a vyživuje. Natírání opakujme několikrát denně. Podobně, po pobytu na sluníčku aplikujme krém po opalování, který pokožku zklidní. Hydratační Aloe Vera gel po opalování navíc kůži regeneruje a vyživuje.
 • Pomůže i užívánívitamínu C, E, lykopenu a betakaroténu.
 • Pokud nás sluníčko popálí, použijme Aloe Vera Gel. Má vynikající regenerační účinky, které zmírní bolest a urychlí hojení.  Jako lék, co s sebou na dovolenou, se opravdu vyplatí.

Co s sebou na dovolenou? Nezbytností je dobrá lékárnička

Ať už máte v plánu letní dovolenou u moře, aktivní dovolenou na horách anebo poznávací zájezd, zdravotní komplikace nás mohou potkat všude. Naštěstí s nimi můžeme rychle zatočit nebo se jim vyhnout úplně. Proto nesmíme zapomenout přibalit lékárničku a posilovače imunity. Co s sebou na dovolenou vzít?

 • Základní pomůcky pro ošetření ran: Dezinfekce, náplasti a sterilní gázy jsou nezbytností. Hodit se budou i nůžky a pinzeta. Dále vezměme i obvazy a obinadla.
 • Produkty na posílení imunity: Řada zdravotních komplikací se vůbec nemusí objevit, pokud dodáme tělu dostatek živin, aby nemocem odolávalo. Berme je již nějaký čas před dovolenou, stejně jako na samotné dovolené. 
 • Léky proti bolesti: Letní dovolená se snadno může pokazit bolestmi. Ať už jde o třeba o bolesti hlavy nebo menstruační bolesti.
 • Antibakteriální gel na ruce: Při cestování se dostaneme na řadu míst, která mohou být špinavá. Vždy mějme po ruce antibakteriální gel, který v tom, co s sebou na dovolenou, nesmí chybět.
 • Speciální léky: Pokud jsme náchylní k nějakému typu onemocnění, buďme dobře připravení.
 • U léků, co si bereme s sebou na dovolenou, zkontrolujme datum spotřeby: Prošlé léky nejsou účinné, navíc můžou být i nebezpečné. Před sbalením si je proto raději zkontrolujme.
 • Ověřme si, jaká je v místě naší dovolené lékařská péče

 

Čeká nás exotická letní dovolená? Zjistěte, jaké komplikace nás mohou potkat.

Zpět do obchodu