Aktivní letní dovolená se může pokazit zdravotními problémy

Přibalte si aloe vera!

Na dovolenou se těšíme už několik měsíců dopředu. Zasloužený odpočinek a relax ale můžou zkomplikovat zdravotní problémy. Puchýře na nohou, otoky kotníků anebo popálení od sluníčka mohou být nepříjemné a k tomu i bolestivé. S většinou obtíží nám pomůže aloe vera. Co s sebou na dovolenou, abychom se problémům vyhnuli?

Aktivní letní dovolená: Odřeniny, puchýře na nohou a otoky kotníků

Poranění kůže na dovolené potká snad každého. Odřeniny a poranění sice nejsou nebezpečné, ale rozhodně nepříjemné. Puchýře na nohou dokážou být velmi bolestivé a aktivní letní dovolená se nám kazí. Stejně tak i otoky kotníků komplikují každý pohyb.

 • Všestranným lékem na celou řadu poranění je Aloe Vera Gel. Pokožku ihned zklidňuje a urychluje proces hojení. Navíc má protizánětlivé a antibakteriální účinky, proto se vyhneme zanícení. Aloe vera gel léčí i puchýře na nohou a pomáhá při bodnutí hmyzem.
 • Poranění, byť drobná, co nejdříve ošetřeme. Do rány se může dostat infekce, která se pak rozvine v bolestivé zanícení. Ránu vydezinfikujme a zalepme náplastí.
 • Na dovolenou si přibalme boty, které nám puchýře na nohou nezpůsobí. Nová obuv není vhodná, ještě ji nemáme rozchozenou a puchýře na nohou se objeví raz dva.
 • Otoky kotníků nám zklidní Relax gel na klouby Aloe VeraUlevuje od bolesti a podporuje činnost kloubů.

 detoxikace1-600x240 (1)

Aktivní letní dovolenáPopálení a zrudnutí kůže

Letní dovolená se může zkomplikovat spálením od sluníčka či jinou reakcí pokožky na nadbytek slunečních paprsků. Sluníčko je nebezpečné nejen u moře, ale také při aktivní letní dovolené na horách. Problémům ale můžeme zabránit vhodnými produkty a správnou péčí.

 • Před samotnou dovolenou zvykejme pokožku na slunce postupně. Snižujeme tím riziko výskytu alergických reakcí a podráždění.
 • Nikdy nevycházejme bez aplikace slunečního krému s vyšším faktoremAloe Vera krém na opalování navíc pokožku zklidňuje a vyživuje. Natírání opakujme několikrát denně. Podobně, po pobytu na sluníčku aplikujme krém po opalování, který pokožku zklidní. Hydratační Aloe Vera gel po opalování navíc kůži regeneruje a vyživuje.
 • Pomůže i užívánívitamínu C, E, lykopenu a betakaroténu.
 • Pokud nás sluníčko popálí, použijme Aloe Vera Gel. Má vynikající regenerační účinky, které zmírní bolest a urychlí hojení.  Jako lék, co s sebou na dovolenou, se opravdu vyplatí.

Co s sebou na dovolenou? Nezbytností je dobrá lékárnička

Ať už máte v plánu letní dovolenou u moře, aktivní dovolenou na horách anebo poznávací zájezd, zdravotní komplikace nás mohou potkat všude. Naštěstí s nimi můžeme rychle zatočit nebo se jim vyhnout úplně. Proto nesmíme zapomenout přibalit lékárničku a posilovače imunity. Co s sebou na dovolenou vzít?

 • Základní pomůcky pro ošetření ran: Dezinfekce, náplasti a sterilní gázy jsou nezbytností. Hodit se budou i nůžky a pinzeta. Dále vezměme i obvazy a obinadla.
 • Produkty na posílení imunity: Řada zdravotních komplikací se vůbec nemusí objevit, pokud dodáme tělu dostatek živin, aby nemocem odolávalo. Berme je již nějaký čas před dovolenou, stejně jako na samotné dovolené. 
 • Léky proti bolesti: Letní dovolená se snadno může pokazit bolestmi. Ať už jde o třeba o bolesti hlavy nebo menstruační bolesti.
 • Antibakteriální gel na ruce: Při cestování se dostaneme na řadu míst, která mohou být špinavá. Vždy mějme po ruce antibakteriální gel, který v tom, co s sebou na dovolenou, nesmí chybět.
 • Speciální léky: Pokud jsme náchylní k nějakému typu onemocnění, buďme dobře připravení.
 • U léků, co si bereme s sebou na dovolenou, zkontrolujme datum spotřeby: Prošlé léky nejsou účinné, navíc můžou být i nebezpečné. Před sbalením si je proto raději zkontrolujme.
 • Ověřme si, jaká je v místě naší dovolené lékařská péče

 

Čeká nás exotická letní dovolená? Zjistěte, jaké komplikace nás mohou potkat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení