Hydratace, ošetření a čištění. Léčba akné musí být celková

Pupínky, jizvy a podrážděná pokožka. Akné se není jednoduché zbavit. Řada lidí chybuje v tom, že si pleť pouze čistí. Léčba akné ale potřebuje více. Stejně tak důležité je i pokožku hydratovat a jizvy po akné ošetřovat. Ať už nás trápí akné na zádech anebo na tváři, musíme proti němu bojovat důkladně. Přečtěte si, jak na to.

Akné nám dokáže pošramotit sebevědomí. Nemusíme si ale zoufat, existují účinné způsoby, jak se o akné postarat tak, aby se už neobjevilo. Jde o to v péči vytrvat a o pokožku se starat celkově. Jak v případě pupínků na tváři, tak při akné na zádech. Léčba akné totiž musí zahrnovat několik důležitých kroků. Jinak se pupínků nezbavíme.

1. Dobře si vybírejme produkty

Pokožka se sklonem k akné je často velmi citlivá. Na nečistoty reaguje zanícením a tvorbou pupínků. Pokud budeme používat produkty, které jí budou dráždit, nepomůžeme si. Naopak akné pravděpodobně zhoršíme. Vyhněme se agresivním vysušujícím přípravkům, dobře naopak poslouží kvalitní přírodní kosmetika, se kterou bude léčba akné snadnější.

2. Pokožku čistěme ráno a večer

Večerní čištění pokožky provádí řada lidí, ale ranní už tak běžné není. Pokožka se přes noc čistí, navíc se v noci můžeme i zapotit. Proto je ranní čištění stejně tak důležité, jako to večerní.

3. Používejme hydratační krémy

Mohlo by se zdát, že denní hydratační krémy akné zhorší, ale opak je pravdou. Přípravky na akné většinou pokožku vysušují a proto je zapotřebí jí hydrataci dodávat. Suchá pokožka totiž vede ke zvýšené tvorbě mazu, a to pak k horšímu akné. Pokožku si můžeme čistit sebevíce, ale léčba akné nebude úspěšná. Hydratací se nám také rychleji uzdraví jizvy po akné. Zkusme přírodní regenerační krém s aloe vera Bio Active. Kůži hydratuje a navíc ji i zklidňuje.

denní a noční krém (9)

4. Na akné vyzkoušejme aloe vera

Aloe vera je na akné výborné hned z několika důvodů. Má protizánětlivé účinky, takže zanícené pupínky se nám zahojí snadněji a rychleji. Pokožku zklidňuje a chrání. Navíc nám rychleji zmizí jizvy po akné. Ideální je kvalitní za studena lisované aloe vera, při tepelném zpracování řada léčivých účinků této rostliny mizí. Vyzkoušejme Aloe Vera koncentrát, můžeme si ho přidat i do jiné kosmetiky.

5. Pupínky se nevymačkávají

Dermatologové doporučují dát pokožce čas, aby si s pupínky poradila sama. Proto bychom je neměli vymačkávat. Hrozí totiž riziko, že se ranka zanítí a vznikne nám jizva natrvalo. Pokud se i tak chceme s pupínkem vypořádat sami, použijme sterilní jehlu a okolí vydezinfikujme jak před vpichem, tak po něm. Nějakou dobu pak na kůži nic nedávejme, například make-up.

6. Jizvy po akné potřebují ošetřit

Uzdravení a vyblednutí jizev může trvat celkem dlouho. Proto bychom jim měli pomoci. Vynikající účinky na regeneraci má aloe vera. Pokožku zklidňuje a hojení urychluje. Na jizvy po akné je vynikající například Aloe Vera Gel.

7. S peelingem opatrně

Peeling pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a dostávat z kůže hluboko usazené nečistoty. Na druhou stranu, může kůži podráždit a zanesená místa se mohou zanítit. Proto se po peelingu může akné zhoršit. Vybírejme si jemné peelingy a používejme je opatrně. Jinak by se léčba akné mohla zkomplikovat.

8. Nedejme se odradit

Úspěšná léčba akné trvá týdny, někdy i měsíce. Buďme vytrvalí a v celkové péči pokračujme. Pokud se akné nelepší ani po dlouhé době, nebojme se obrátit na dermatologa. Každý z nás je jiný, stejně jako naše akné. Navíc některé druhy akné jsou opravdu agresivní a bez potřebných léčiv se neobejdeme.

 

Příčinou akné může být i špatný životní styl. Zjistěte, jak ho změnit a jak se zbavit tvorby akné.

Zpět do obchodu