Exotická letní dovolená? Vyhněte se nepříjemným situacím s aloe vera

Návštěva dalekých krajin je nezapomenutelný zážitek. Snadno se ale může pokazit zdravotními komplikacemi. Střevní viróza, cestovatelský průjem či záněty jsou jen jedny z mála nemocí, které nás mohou potkat. Naštěstí jim můžeme zabránit. S dobrou přípravou bude letní dovolená bez problémů. Pomůže nám s tím zázračná rostlinka aloe vera.

Střevní viróza a cestovatelský průjem

Mezi nejčastější a zároveň nejnepříjemnější zdravotní komplikace patří střevní problémy. Může nás zastihnout střevní virózacestovatelský průjem, zácpa nebo zvracení. Vyplatí se je řešit co nejdříve, tělo potřebuje naši pomoc. Co bychom měli dělat pro to, aby se letní dovolená povedla?

 • Pokud nás potkal cestovatelský průjem či podobné projímavé obtíže, musíme hlavně hodně pít. Tělo se rychle dehydratuje a může se nám ještě přitížit. Kromě čisté vody jsou užitečné například kalorické nápoje, které dodají i potřebnou energii. S dodáním nezbytných živin a očistou organismu nám pomůže i Aloe Vera koncentrát.
 • Nikdy nejezme syrové, neomyté či neoloupané ovoce či zeleninu. Vodu pijme výhradně balenou. A nezapomínejme na dezinfekci rukou.
 • Většinou cestovatelský průjem trvá 3 až 5 dnů. Pomůžou nám léčivé přípravky proti průjmu. Onemocnění pak odezní samo.

 

Co na virózy a záněty?

Na virózy bohužel není spolehlivý lék. Viry se vyskytují všude a tělo se s nimi ve většině případů musí vypořádat samo. Co ale můžeme dělat my, je tělo posilovat. Proto by v tom, co s sebou vzít na dovolenou, neměly chybět přípravky na zlepšování imunity. Užívejme je i předtím, než se letní dovolená uskuteční.

 • Nejlepší je sáhnout po přírodních přípravcích, jako je Aloe Vera Koncentrát. Za studena lisovaná Aloe Vera je na imunitu opravdu účinná, navíc působí proti zánětům v těle. Tento koncentrát je lisovaný za studena, proto si uchovává všechny cenné živiny.
 • Dostatečně pijme a odpočívejme. Tělo potřebuje na boj s viry co nejvíce energie.
 • Jestliže trpíme bolestmi anebo máme teploty, tišme je léky.

 

Co na zánět močových cest?

Při onemocnění močových cest, třeba jako je zánět močového měchýře, se může celá letní dovolená pokazit. Záněty dokáží být velmi bolestivé. Navíc je často doprovází krev v moči a zvýšené teploty. Co na zánět močových cest?

 • Dávejme si pozor, abychom neprochladli. Nejen v oblasti močových cest, ale i u jiných částí těla.
 • Hlavní je dostatečný příjem tekutin. Musíme bakterie z močového měchýře vyplavit.
 • Zkusme být co nejvíce vklidu a nepřetěžovat se.
 • Většinou trvá zánět močových cest 3 až 10 dní. Jestliže se zánět nelepší, na nic nečekejme a vyhledejme doktora, který nám předepíše antibiotika. V opačném případě se zánět může dostat až do ledvin.
 • Pokud jsme na záněty močových cest náchylní, nezapomeňme si k tomu, co si sbalit na dovolenou, přidat vhodné léky.

 

Zpět do obchodu